Медицина

Підтримуючи започатковану урядом медичну реформу, яка стартувала у 2018 році та розуміючи необхідність змін направлених на покращення медичного обслуговування населення, рішенням 14 сесії 7 скликання від 23.02.2018 року комунальний заклад Нижньосироватської сільської ради «Центральна амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Нижня Сироватка» реорганізовано з бюджетної установи на комунальне некомерційне підприємство «Центральна амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Нижня Сироватка» Нижньосироватської сільської ради, до складу якого входять АЗПСМ с. Нижня Сироватка, АЗПСМ с. Старе Село. Загальна чисельність персоналу КНП «Центральна амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Нижня Сироватка» складає 32 чол., в тому числі 2 лікаря сімейної медицини та лікар педіатр. Амбулаторії обслуговують території сіл: Нижня Сироватка, Старе Село, Гірне, Барвінкове, Вишневе, чисельністю – 5746 чоловік.

Заплановано бюджет на утримання КНП «ЦАЗПСМ» на 9 місяців 2018 року в сумі 2881,8 тис. грн., з них з державного бюджету 1424,4 тис. грн., з сільського бюджету 1457,4 тис. грн. Згідно договору між Нижньосироватською сільською радою та Сумською ЦРКЛ на вторинну медицину направлені кошти в сумі 2,7 млн. грн.

На зміцнення матеріально-технічної бази КНП «ЦАЗПСМ» за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій замінено вікна на енергозберігаючі в АЗПСМ с. Старе Село на суму 192,0 тис. грн. З обласного бюджету 56,0 тис. грн. – на придбання електрокардіографа «Юкард» та 30,0 тис. грн. на розробку системи управління якісної медичної допомоги на первинному рівні.

Завдяки наполегливості, рішучості та оптимізму головного лікаря Центральної АЗПСМ – Бойчина В.М. успішно проведена реєстрація некомерційного підприємства «Центральна АЗПСМ с. Нижня Сироватка», заключено договір з Національною службою здоров’я України та отримана ліцензія на впровадження господарської діяльності з медичної практики (наказ МОЗ №1386 від 26.07.2018 року).

На території об’єднаної територіальної громади зареєстровано 3200 декларацій між громадянами та сімейними лікарями ОТГ. Лікарі НКП «Центральної АЗПСМ с. Нижня Сироватка» звертаються до жителів громади з проханням не зволікати з вибором лікаря та підписанням декларацій.