Старосільці полонили піснею столицю

…Ходить рідна мелодія, з юності знана мені,
Пахне хлібом і медом, і сном, не забутим донині…
А. Малишко

Пісня – одна з найчільніших складових етнокультури українського народу протягом тисячоліть. Українці співають усе життя, пісня супроводжує їх від колиски до останньої межі. У пісні – душа, коли українці чують її чи самі співають, то перебувають у мить одкровення перед Богом.

Перший Всеукраїнський відкритий конкурс-фестиваль народних хорових колективів імені Леопольда Ященка, що відбувся 3червня 2018 року в Національному музеї народної архітектури та побуту України (Київ, с. Пирогово), приймав гостей з усієї України. На сцені під відкритим небом виступали 14 відомих хорових колективів із Києва, Білої Церкви, Одеси, Миколаєва, Черкас, Петропавлівської Борщагівки, Василькова та інших міст. Слобожанщину представляли два хорові колективи – зі Старосільського та Миколаївського СБК.

Вимоги до пісенної програми були непростими, позаяк необхідно було виконати авторську пісню чи твір в обробці визначного українського музикознавця, хормейстера, фольклориста, композитора, дисидента, засновника й керівника славетного хору «Гомін» Л. Ященка, наступна пісня мала прозвучати акапельно, остання ж – на вибір, бажано, аби вона була записана на теренах області, з якої прибув хор. Керівник Старосілького народного хору, талановитий поет-пісняр, Заслужений працівник культури України Василь Деркач подав добре продуману й цікаву пісенну програму: «Моє село» (слова і музика Василя Деркача, солісти – Заслужений працівник культури України – Людмила Мостипанова і Людмила Кругляк), українську народну пісню в обробці Василя Деркача «На горі береза» (пісню записано на теренах Слобожанщини), пісню Січових стрільців «Повіяв вітер степовий»… (в обробці Леопольда Ященка), українська народна пісня в обробці Петра Андрійчука «Як пішов я в ліс по дрова» (солісти – Заслужений працівник культури України – Людмила Мостипанова і Микола Пасько).

Старосільці полонили піснею столицюВдячні глядачі були зачаровані високою майстерністю, злагодженістю голосів, професійним виконанням пісень, навіть члени високоповажного журі долучилися до багатоголосся старосільців, неодноразово звучали вигуки: «Браво! Біс!». Нашим хористам надзвичайно приємно, що їхню наполегливу працю (репетиції тричі в тиждень!) було високо поціновано: Старосільський народний аматорський хор виборов почесне перше місце, став Лауреатом І ступеня в номінації «Народні хори».
Зворушливо теплі слова на адресу хору, запрошення й надалі брати участь у конкурсах прозвучали з уст очільників журі – Заслуженого працівника культури України, професора Київського національного університету культури і мистецтв, художнього керівника ансамблю пісні й танцю «Дарничанка» П. Андрійчука, Народного артиста України, професора Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, керівника Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Верьовки – З. Корінця, які висловили подяку слобожанам за збереження української народної мистецької традиції, виховання молоді на зразках національного мистецтва.Старосільці полонили піснею столицю

Горді почесним званням старосільські хористи висловлюють щиру вдячність за можливість відвідати фестиваль меценатам, залюбленим у пісню, – Генеральному директору СП «Технологія» Зайцю В.В., Борщенку О.М., Генеральному директору ТОВ агрофірма «Червоносільська» Скрипці О.М., члену виконкому сільської ради, односельцю Ковпаку В.Г., а також в.о. старости Старого Села, учаснику хору Єременку С.В., який зумів організувати поїздку.

Хочеться подякувати організаторам Першого Всеукраїнського відкритого конкурсу-фестивалю народних хорових колективів імені Л. Ященка за те, що високо поцінували майстерність нашого хору, керівнику Старосілького народного хору, Заслуженому працівнику культури України Деркачу В.М., кожному хористу за те, що на теренах України зуміли достойно представили самобутню і яскраву часточку рідної землі – Слобожанщину. Старосільці підкорили піснею столицю! Бажаємо учасникам Старосілького народного хору подальших творчих злетів!

Учасниця хору, методист Відділу освіти Нижньосироватської сільської ради, кандидат філологічних наук Єременко О.Р.