ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

З 01 липня 2020 року Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу – АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ. Це доступний до кожного громадянина України, який досяг повноліття, сервіс безконтактного призначення пенсії, який став лідером серед інших сервісів, запроваджених Пенсійним фондом України, особливо в період карантинних заходів.

Сервіс «Автопризначення пенсії» дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, у будь-який час, до настання віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Як це працює?

Документи для призначення пенсії подаються особою за допомогою електронного цифрового підпису, отриманого від акредитованого центру сертифікації ключів (Державна податкова служба, банки тощо), через Веб-портал Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) шляхом подання Анкети для автопризначення пенсії, додавання сканованих копій оригіналів документів та надання згоди на автоматичне призначення пенсії в особистому кабінеті громадянина.

Пенсія буде призначена автоматично при досягненні пенсійного віку і при цьому немає необхідності додатково звертатись до органів Пенсійного фонду. При територіальному органі ПФУ опрацюють документи особи, розрахують найбільш вигідний варіант розміру пенсії з усіх наявних у ПФ даних, поінформують про дату набуття права на пенсію і дату призначення.

Сервіс «Автопризначення пенсії» дуже зручний і користується великою популярністю в країні серед населення.

Окрім цього, спеціалісти відділу обслуговування громадян №1 запрошують мешканців громадян приймати участь у «Школі майбутнього пенсіонера» шляхом спілкування через електронні засоби спілкування – платформи «Zoom» або «Skype» (за попередньою домовленістю). У школі громадяни отримають максимум корисної інформації щодо сервісів ПФУ, питань пенсійного забезпечення тощо.