Від краси довкілля – до краси душі

Зійшов останній сніг, перші весняні дощі вмили землю, весело засяяло сонечко… Із приходом весни пробуджується природа, оживає земля, оновлюється і прагнення людей змінити життя на краще.

Жителі Нижньосироватської об’єднаної територіальної громади також не залишилися осторонь, а активно долучилися до проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою території населених пунктів. Завзято взялася до роботи молодь громади, працівники установ, комунального господарства, які очистили від сміття місця активного відпочинку вздовж річок, узбіччя доріг, упорядкували кладовища. Прикро тільки, що люди викидають пакети зі сміттям, різний непотріб, не розуміючи, що, як кажуть у народі: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!».

З метою озеленення територій проведено оновлення фруктових насаджень по вулиці Сумська. За подаровані саджанці ялинок, дякуємо керівництву ДП «Лісгосп», вже сьогодні ялинкові алеї прикрашають подвір’я закладів освіти та амбулаторії. Поповнився і фруктовий сад дошкільних навчальних закладів, працівники яких, разом із вихованцями посадили маленькі вишеньки, абрикоси та шовковиці.

Саме випускники шкіл разом із першокласниками висадили ялинкову алею, передаючи найменшим школярикам естафету озеленення, збереження та збагачення рідного краю. Одинадцятикласники також висадили саджанці абрикос і яблунь, наданих «Аграрною партією». Члени гуртка «Квітникарі» виростили розсаду квітів, що невдовзі забуяють різнобарв’ям на клумбах на узбіччях центральної вулиці. Також дякуємо жителям громади, які не залишилися байдужими і впорядкували та продовжують впорядковувати свої прибудинкові території. Завдяки старанням учнів та працівників сільської ради наведено лад біля пам’ятників полеглим у Другій світовій війні воїнам.

В обох селах прибрано на зупинках транспорту, випиляно сухі гілки дерев, утилізовано сміття, приведено в належний стан території дитячих і спортивних майданчиків. На умовах співфінансування місцевого й обласного бюджетів відбувається ремонт по вулицях Шлях та Сумська, за кошти місцевого бюджету за побажаннями мешканців вулиць прогрейдеровано дороги.

Крок за кроком, спільними зусиллями сільської ради, учнівської спільноти, працівників державних установ і приватних організацій, жителів громади акція з благоустрою та озеленення території Нижньосироватської ОТГ дає свої переконливі результати.

Пам’ятаймо, берегти і примножувати багатства рідного краю, дбати про чистоту та санітарний стан довкілля – це обов’язок кожного з нас. Зробімо Україну чистою нашими руками, бо людина, яка вміє відчути красу довкілля – красива душею:

Природа – це простір душі.

Будьмо ж чутливими до його

засіву і проростання,

до кореня і пелюстки,

до стовбура і крони,

до голосу і помаху крила,

до зеленого світу поезії і животвору.

(М. Сингаївський).