Козацтво – душа українського народу

Козацтво - душа українського народу

«Сини твоєї Батьківщини,

В них сила духу непоборна!

Козацтво – слава України,

Це гордість наша всенародна!»

14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки повязане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Батьківщину та віру, були переконані, що свята Покрова охороняє їх, а Божу матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як день Українського козацтва. Також указом президента 14 жовтня відзначають День захисника України.

Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю, та героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя.

До цих свят працівники бібліотек Нижньосироватської сільської ради організували тематичні книжкові викладки: Нижньосироватська сільська бібліотека «Козацтво-душа українського народу», Нижньосироватська сільська бібліотека №1«Ми браття козацького роду», Старосільська сільська бібліотека «Мужність і відвага крізь віки».