Нова Українська школа: вимоги часу

Промайнуло веселе літо і настала осінь — пора навчання. Діти йдуть до школи, щоб знову сісти за шкільні парти і здобувати знання.

Із першого вересня для першокласників стартує освітня реформа – Нова українська школа (НУШ). Згідно неї, вводяться нові правила і стандарти навчання.

Цього року у Нижньосироватській та Старосільській ЗОШ вперше за парти сіли 59 першокласників, яких будуть навчати вчителі, що пройшли перепідготовку відповідно до вимог НУШ.

До нововведень мають бути готові не лише вчителі та учні, але і освітній простір. Саме тому для учнів перших класів створено комфортні умови для повноцінного навчання та відпочинку. Для реалізації цієї реформи було виділено кошти у сумі 915 тис. грн.: з місцевого бюджету -786 тис. грн., з державного бюджету – 119 тис. грн.

Проведено ремонт класних кімнат для першокласників навчальних закладів на суму – 447 тис. грн., придбано меблі та електронне обладнання на суму, – 468 тис. грн., а саме:

• комплекти одномісних парт із стільцями, учительські столи та стільці на суму 192 тис. грн.;
  • м’які меблі (дивани, крісла, пуфи), куточки природи, шафи для одягу з лавками, класні дошки, фліпчарти, шафи для дидактичних матеріалів з контейнерами на суму 147 тис. грн.;
  • ноутбуки, планшети, фабрики друку, інтерактивні дошки, проектори, ламінатори з комплектами плівки на 107 тис. грн.;
  • килими та дитячі каремати на суму 7 тис. грн., штори 14 тис. грн.

Освітній простір організовано так раціонально, аби вчитель міг спостерігати за діяльністю учнів у всіх осередках, а діти – відчувати себе комфортно.

В Нижньосироватській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Бориса Грінченка вже 3 вересня першокласники прийшли в сучасний, створений за вимогами концепції Нової української школи, клас, який розподілений на 7 тематичних зон, а саме для: навчально-пізнавальної діяльності, ігрової діяльності, художньо-творчої діяльності, відпочинку, куточок живої природи, дитяча класна бібліотека, змінні тематичні осередки та осередок вчителя.

У Старосільській ЗОШ ремонт класної кімнати для першокласників вже завершується.
Продзвенів перший дзвінок, сповістивши про початок нового навчального року…
Усім школярам, а особливо першокласникам, бажаємо щасливої дороги у країну знань, куди поведуть їх люди великого розуму і серця – учителі, яким зичимо міцного здоров’я, терпіння і доброзичливості.

Відділ освіти Нижньосироватської сільської ради