Дошкільні навчальні заклади: реалії і перспективи

Дитячі садочки – предмет особливої уваги Нижньосироватської ОТГ, оскільки виховання й навчання наймолодших жителів Нижньої Сироватки та Старого Села– справа пріоритетна. У дитячих навчальних закладах «Золотий ключик» (Нижня Сироватка) і «Казка» (Старе Село) створено комфортні умови для малечі, бо тут діти розвиваються, знайомляться з новими видами діяльності, освоюють навички комунікації, соціалізуються і навчаються.

Нещодавно місцевими коштами було профінансовано капітальний ремонт покрівлі, утеплено фасад, цоколь, ґанки ДНЗ «Казка». У спортивній кімнаті ДНЗ «Золотий ключик», де ремонт не проводився близько двадцяти років, замінено лінолеум на суму 5 930 гривень, установлено сучасні вікна. Загалом цьогоріч у садочку Нижньої Сироватки здійснено заміну восьми віконних конструкцій на 67 500 гривень, а це не тільки енергозбереження, а й естетичний вигляд будівлі. Окрасою спортивних кімнат в обох дитсадках стали батути, від яких малюки просто в захваті; у спальнях переклеєно шпалери, пофарбовано панелі; у приміщенні ізолятора ДНЗ «Золотий ключик» замінено двері на суму 1,1 тис. гривень. На стінах кімнат і коридорів – яскраві малюнки, на вікнах – оновлені штори; ігрові кімнати систематично обробляються бактерицидними лампами (кварцуються).

Яскравим різнобарв’ям зустріли дітлахів ігрові майданчики зі свіжопофарбованими турниками, пісочницями, гірками; на лавках і столиках дбайливими руками батьків і працівників садочків намальовано букви і цифри, аби малята в ігровій формі пізнавали «ази» наук.

Вихователі та їхні помічники, працівники ДНЗ і батьки вихованців спільними зусиллями провели косметичний ремонт ігрових кімнат, коридорів, спалень, допоміжних приміщень, спортивних майданчиків, де на дерев’яних будиночках «чекають» діток улюблені герої мультфільмів – Буратіно і Капітошка, равлики й метелики, казкові принцеси й мужні лицарі.

Безсумнівно, поточної роботи попереду немало: ще слід облаштувати й укомплектувати приміщення харчоблоку, придбати зручні дитячі ліжечка для повноцінного сну (ДНЗ «Казка»); здійснити промивку системи опалювання, установити новий твердопаливний котел у ДНЗ «Золотий ключик».

Уже лунає щасливий сміх малечі у приміщеннях і на подвірях дитячих садків. Найстарші вихованці дошкільних навчальних закладів незабаром стануть першокласниками, з допомогою вчителів і батьків адаптуватимуться в умовах нової української школи. Як це буде відбуватися, розповімо в наступному нашому репортажі… Варто тільки завжди пам’ятати слова відомої громадської діячки, матері Лесі Українки, дитячої письменниці Олени Пчілки: «Діти – це наш дорогий скарб, наша надія, це наша молода Україна».

Відділ освіти Нижньосироватської сільської ради