Зарплата в “конверті” – старість у злиднях!

Зарплата в "конверті" - старість у злиднях!

Бажаючи уникнути зайвих витрат роботодавці видають працівникам заробітну плату готівкою. У цьому випадку йдеться про «тіньову» заробітну плату.

Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника.

Зарплата в "конверті" - старість у злиднях!Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.

Важливим є й те, що рівень надходження коштів до бюджету знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. Втрати бюджету від прихованої «в конвертах» заробітної плати великі.

Працівники, які отримують заробітну плату не «в конвертах», а офіційно – соціально захищені.

Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Це найдієвіший метод у боротьбі із зарплатами «в конвертах».

Проблема виплати зарплати «у конвертах» – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава.

Давайте боротися із цією проблемою об’єднавши зусилля!

Давайте піклуватися за майбутнє вже сьогодні!

Сумська районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення